Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o.

zawarty w Krośnie w dniu 19 lutego 2018 między:

Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie

reprezentowaną przez:

1.Mariusza Tomiaka - Dyrektora Naczelnego, Członka Zarządu

2.Kaję Zielonkę - Foryś - Dyrektora Personalnego, Członka Zarządu

a

Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność” w Goodrich Aerospace Poland Sp. z

o.o. z siedzibą w Krośnie

reprezentowaną przez:

1.Janusza Lecha - Przewodniczącego NSZZ „Solidarność”

2.Pawła Lipińskiego - zastępcę Przewodniczącego NSZZ „Solidarność”

3.Mariana Kłapkowskiego - członka komisji

4.Waldemara Patię - członka komisji

2018-06 ZUZP Goodrich Aerospace

ROZDZIAŁ I

Postanowienia wstępne

§1.

1.Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy obowiązuje wszystkich pracowników zatrudnionych w Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie.

2.ZUZP nie są objęci:

a)pracownicy młodociani zatrudnieni w zakładzie pracy w celu nauki zawodu oraz w celu przyuczania do wykonywania określonej pracy.

b)członkowie zarządu Spółki i główny księgowy w zakresie dot. warunków wynagradzania.

c)dyrektorzy (niebędący członkami zarządu Spółki) w zakresie wynagrodzeń zasadniczych.

3.Układ określa zasady:

a)zawierania umów o pracę,

b)wynagradzania pracowników,

c)współpracy pracodawcy ze społeczną inspekcją pracy,

d)współpracy pracodawcy ze związkiem zawodowym.

4.Językiem obowiązującym w zakładzie jest język polski.

§2.

Ilekroć w treści dokumentu jest mowa o:

Układzie lub ZUZP - rozumie się przez to niniejszy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy,

Zakładzie pracy lub Spółce - rozumie się przez to Goodrich Aerospace Poland Spółka z o.o. z siedzibą w Krośnie,

Pracowniku - rozumie się przez to wszystkie osoby zatrudnione w ramach stosunku pracy w zakładzie pracy,

Kierowniku Zakładu Pracy lub Pracodawcy - rozumie się przez to zarząd Spółki,

Księdze Opisów Stanowisk - rozumie się przez to dokument wewnętrzy jakim jest Księga Opisów Stanowisk Pracy z dnia 17 października 2011 r wraz z późniejszymi aktualizacjami,

Najniższym wynagrodzeniu - rozumie się przez to minimalne wynagrodzenie określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa (ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wraz z późniejszymi aktualizacjami, rozporządzeniami i obwieszczeniami prezesa rady ministrów),

Wynagrodzeniu - rozumie się przez to wynagrodzenie zasadnicze brutto w stawkach miesięcznych określone w umowie o pracę,

Kodeksie pracy - rozumie się przez to ustawę z 26 czerwca 1974r. - Kodeks pracy z późniejszymi zmianami (tekst ujednolicony), oraz przepisy prawa pracy zawarte w innych aktach prawnych z nim powiązanych,

Progresji - ścieżce uzyskiwania wzrostu wynagrodzenia pracowników pro-dukcyjnych i wsparcia produkcji poprzez podnoszenie kwalifikacji, kompetencji oraz realizację wyznaczonych celów i zadań zakończona udokumentowaną oceną,

PPW - Plan Poprawy Wyników, którym obejmuje się pracownika niespełniają- cego wyznaczonych celów i zadań lub pracownika, wobec którego zastosowano karę porządkową,

Umowie Zakładowej - rozumie się przez to Umowę między Pracodawcą a Zakładową Organizacją Związkową dotyczącą zasad wprowadzenia i funkcjonowania Pracowniczego Programu Emerytalnego z dnia 19 lutego 2018r.

§3.

1.Układ zostaje zawarty na czas nieokreślony.

2.Zmiany do Układu wprowadza się w drodze Protokołów Dodatkowych. Do zawarcia Protokołów Dodatkowych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące zawarcia Układu.

3.Układ może być wypowiedziany przez każdą ze Stron za okresem wypowiedzenia:

a)Okres wypowiedzenia Układu wynosi 3 miesiące i upływa z ostatnim dniem miesiąca kalendarzowego.

b)Oświadczenie o wypowiedzeniu następuje w formie pisemnej.

ROZDZIAŁ II

Zasady zawierania umów o pracę

§4.

1.Podstawową formą umowy o pracę jest umowa na czas nieokreślony.

a)Pracodawca może zawierać z pracownikiem umowę o pracę na czas określony na okres nie dłuższy niż 15 miesięcy.

b)Pracodawca może zawierać z pracownikiem umowę o pracę na czas określony po uprzednio zawartej umowie na okres próbny, jednakże na okres łączny dla obydwu umów nie dłuższy niż 15 miesięcy.

c)W uzasadnionych, szczególnych przypadkach, Pracodawca ma prawo zawierać z pracownikiem więcej umów na czas określony i na okres dłuższy niż 15 miesięcy z zachowaniem ograniczeń dotyczących zawierania umów wynikających z Kodeksu Pracy.

2.Z przyjmowanymi pracownikami zawierana jest umowa o pracę w formie pisemnej zgodnie z Kodeksem pracy i postanowieniami Układu.

3.Zatrudnienie pracowników dokonywane jest zgodnie z wymaganiami zawartymi w Księdze Opisów Stanowisk.

4.Obowiązkiem pracodawcy wraz z podpisaniem umowy o pracę jest zapoznanie nowo przyjętego pracownika z ZUZP i Regulaminem Pracy oraz poinformowanie o występującym ryzyku zawodowym na stanowisku pracy, zasadach ochrony przed zagrożeniami występującymi na stanowisku pracy oraz systemie pracy na danym stanowisku.

Rozdział III

Polityka wynagrodzeń i zasady wynagradzania pracowników Spółki

§5.

Polityka wynagrodzeń

1.Wynagrodzenie pracownika za pełny miesięczny wymiar czasu pracy nie może być niższe od najniższego wynagrodzenia.

2.Wynagrodzenia pracowników Spółki kształtują się na poziomie rynkowym.

3.Rynek odniesienia (grupa porównawcza) oraz poziom rynkowy Wynagrodzeń wyznaczany będzie poprzez wskazanie mediany Wynagrodzeń obowiązujących w uzgodnionych podmiotach branży lotniczej na podstawie raportu firmy konsultingowej zajmującej się badaniem płac. W przypadku Wynagrodzeń pracowników produkcji i wsparcia produkcji mediana rynkowa określa wysokość wynagrodzenia zasadniczego dla poziomu B2 w każdej z tabel płacowych.

4.Wybór firmy konsultingowej będzie dokonywany przez Pracodawcę w porozumieniu z Organizacją Związkową. W momencie podpisywania niniejszego Układu, Strony w uzgodnieniu uznają raport firmy Sedlak & Sedlak jako odzwierciedlający rynek odniesienia.

5.Poziom mediany określającej Wynagrodzenia zasadnicze w poszczególnych grupach zawodowych w zakładzie będzie o 1,5% wyższy od poziomu rynkowego.

6.Wynagrodzenia i widełki płac dla poszczególnych kategorii i grup pionów są corocznie modyfikowane z uwzględnieniem starzenia rynku.

7.Poprzez starzenie rynku rozumiany jest średni procentowy wzrost/spadek Wynagrodzeń w grupie porównawczej o której mowa w pkt 3 w stosunku do roku poprzedniego.

8.Dane dotyczące starzenia się rynku uzyska pracodawca od uzgodnionej ze Związkiem Zawodowym firmy konsultingowej zajmującej się badaniem płac.

9.Starzenie rynku stanowi podstawę 'do corocznej aktualizacji tabel wynagrodzeń stanowiących załącznik nr 1 i nr 2 do Układu.

10.Różnica pomiędzy zakładanym w poprzednim roku wzrostem/spadkiem Wynagrodzeń na rynku odniesienia a rzeczywistym wzrostem/spadkiem Wynagrodzeń wynikająca z opublikowanego raportu płacowego, będzie uwzględniania w regulacji Wynagrodzeń w roku następnym.

11.Sprawdzenia wysokości płac w Spółce do Wynagrodzeń na rynku odniesienia realizowane jest co 3 lata.

12.W przypadku'pojawienia się różnicy pomiędzy Wynagrodzeniami w Spółce, a Wynagrodzeniem rynkowym określonym przez raport płacowy, Pracodawca i Związek Zawodowy przystąpią do negocjacji. 

§6.

Składniki wynagrodzenia

1.Na zasadach określonych w Układzie Pracownikom przysługuje:

a)wynagrodzenie zasadnicze,

b)dodatek za pracę w porze nocnej,

c)dodatek za pracę za pracę w godzinach nadliczbowych,

d)dodatek z tytułu pracy w zmianowym systemie czasu pracy w jego czterobrygadowej organizacji.

§7.

Zasady wynagradzania pracowników

1.Pracownicy otrzymują Wynagrodzenie określone stawką miesięczną.

2.Pracownikowi przysługuje Wynagrodzenie za wykonywanie pracy w oznaczonym terminie, zgodnie z warunkami technicznymi i obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz umową o pracę. Wysokość Wynagrodzenia jest uzależniona od kwalifikacji, zajmowanego stanowiska oraz trudności i złożoności wykonywanej pracy. Opisy stanowisk pracy zawarte są w Księdze Opisów Stanowisk.

3.Jeżeli Wynagrodzenie pracownika zobowiązanego do 40 godzinnego tygodniowego czasu pracy określone jest stawką miesięczną, a zachodzi potrzeba ustalenia jakiegoś składnika Wynagrodzenia w zależności od czasu pracy liczonego w godzinach, to należy tę stawkę podzielić przez liczbę godzin pracy przypadających do przepracowania w danym miesiącu.

§8.

Wynagrodzenie za pracę w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych i w zmianowym systemie czasu pracy w jego czterobrygadowej organizacji

1.Za pracę w porze nocnej przysługuje pracownikom dodatek nocny za każdą przepracowaną godzinę w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie odrębnych przepisów.

2.Dodatek za pracę w porze nocnej wykonywaną w godzinach nadliczbowych, w dniach ustawowo wolnych od pracy (niedziele i święta) oraz dniach wolnych od pracy, wypłaca się w podwójnej wysokości w stosunku do dodatku, jak w pkt. 1

3.Dodatki do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych (tj. wykonywaną ponad normy czasu pracy) regulują przepisy Kodeksu Pracy.

4.Poszczególnym grupom pracowników, względnie pracownikom przysługują następujące dodatki:

a)Pracownicy pracujący w zmianowym systemie czasu pracy w jego czterobrygadowej organizacji, mają prawo do dodatku do wynagrodzenia, za każdą godzinę pracy w tym systemie, wynoszącego 11,45% wynagrodzenia godzinowego.

b)Wynagrodzenie godzinowe oblicza się poprzez podzielenie wartości Wynagrodzenia miesięcznego policzonego jako średnia z widełek dla grupy zawodowej Operatorzy Maszyn dla poziomu B4 przez 168 godzin.

§9.

Inne dodatki do wynagrodzenia

Kierownik zakładu pracy może ustalić dla pracowników wykonujących dodatkowe czynności niewchodzące w zakres ich normalnych obowiązków służbowych premię zadaniową, jeżeli prac tych nie może zlecić pracownikowi w ramach pracy uzupełniającej.

§10.

Kryteria ustalania wysokości wynagrodzenia, progresji i awansu dla pracowników produkcyjnych i wsparcia produkcji

1.Dla pracowników produkcyjnych oraz wsparcia produkcji ustalone zostają grupy płacowe PO, P1, P2, P3.

2.Do poszczególnych grup płacowych przypisane są grupy zawodowe jak poniżej:

a)PO

•Pracownicy Pomocniczy,

b)P1

•Polerowacze,

•Operatorzy procesów,

•Monterzy

c)P2

•Narzędziowcy,

•Monterzy Podwozi Lotniczych,

•Operatorzy Maszyn

d)P3:

•Kontrolerzy Jakości,

•Pracownicy Utrzymania Ruchu

3.Wykaz grup zawodów, podgrup i stanowisk wchodzących w skład grup płacowych określa załącznik nr 3 do niniejszego Układu.

4.Dla stanowisk pracowników produkcyjnych i wsparcia produkcji obowiązują 3 poziomy Wynagradzania C, B, A oraz 4 stopnie Wynagradzania na poziomie C i B. Najniższym poziomem i stopniem jest C1, zaś najwyższym A.

5.Kryteria progresji:

a)progresja rozpoczyna się od kategorii C1 i trwa do kategorii B4,

b)progresja dokonywana jest co 8 miesięcy, jednakże w wyjątkowych przypadkach zgodnie z decyzją kierownika zakładu pracy okres planowanej progresji może ulec skróceniu,

c)dla uzyskania progresji na następny stopień konieczna jest udokumentowana ocena wyników pracy w kategoriach: Celów i Zadań, Kompetencji, Wartości Dywizji Podwozi Lotniczych

d)dla nowozatrudnionych pracowników okres progresji rozpoczyna się po upływnie 3 pierwszych miesięcy zatrudnienia.

e)progresję wstrzymuje:

•ogólna ocena: „Nie do przyjęcia” lub „Rozwojowy - Wymagający poprawy”,

•objęcie pracownika Planem Poprawy Wyników (PPW),

6.W przypadku niezrealizowania celów i zadań progresja ulega zawieszeniu na okres trwania PPW.

7.Pracownicy produkcyjni i wsparcia produkcji mogą awansować na poziom A.

8.Minimalny okres uprawniający do awansu z B4 na poziom A wynosi 2 lata.

9.Awans na poziom A jest możliwy po spełnieniu następujących minimalnych wymagań:

a) Ocena pracy na poziomie co najmniej „w pełni zadowalający” przez okres uprawniający do awansu,

b) Nie mniej niż 70% maksymalnego wyniku kryteriów awansu określonych na szczeblu dywizji systemów podwozi lotniczych przez okres uprawniający do awansu.

10.Relacje między poszczególnymi poziomami Wynagrodzeń dla grup płaco

wych: PO, P1, P2 i P3

 

Relacja do B2

Cl

70%

C2

78%

C3

85%

C4

91%

BI

96%

B2

100%

B3

103%

B4

106% -116%

A

109% -135%

11.Wysokość Wynagrodzenia na poszczególnych poziomach i stopniach określa tabela, stanowiąca załącznik nr 1 do Układu.

§11.

Wynagradzanie pracowników nieprodukcyjnych

1.Pracownicy nieprodukcyjni wynagradzani są według następujących kategorii:

L5A, L5B, L6, L7, L8, G.

2.W powyższych kategoriach wynagradzania, obowiązuje podział na grupy pionów pracowników nieprodukcyjnych:

a)kategoria L5A bez podziału na grupy pionów,

b)kategoria L5B bez podziału na grupy pionów,

c)kategoria L6:

I.grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska,

II.grupa pionów: jakości, badań i rozwoju,

III.grupa pionów: produkcyjny, techniczny,

IV.grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów,

d)kategoria L7:

I.grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska,

II.grupa pionów: jakości, badań i rozwoju,

III.grupa pionów: produkcyjny, techniczny,

IV.grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów,

e)kategoria L8:

I.grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska,

II.grupa pionów: jakości, badań i rozwoju,

III.grupa pionów: produkcyjny, techniczny,

IV.grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów,

f)kategoria G bez podziału na grupy pionów.

3.Przyporządkowanie stanowisk do poszczególnych kategorii i grup pionów zostało określone w załączniku nr 4 do Układu.

4.Stanowisko pracy pracownika nieprodukcyjnego określa umowa o pracę.

W umowie podaje się dodatkowo kategorię wynagrodzenia jak w §11 pkt 1.

5.Wysokość wynagrodzenia w poszczególnych kategoriach określa tabela stanowiąca załącznik nr 2 do Układu.

§ 12.

Świadczenia dodatkowe

Pracownikom przysługują następujące świadczenia dodatkowe:

a)nagroda z okazji Świąt Wielkiej Nocy w wysokości 10% średniego wynagrodzenia zasadniczego w Spółce na dzień 31 stycznia danego roku wypłacana w miesiącu marcu (od 2019 roku),

b)nagroda z okazji Świąt Bożego Narodzenia w wysokości 10% średniego wynagrodzenia zasadniczego w Spółce na dzień 31 października danego roku wypłacana w miesiącu grudniu (od 2020 roku),

c)odprawa z tytułu przejścia na rentę lub emeryturę,

d)Dla pracowników którzy przystąpili do PPE, pracodawca odprowadza składkę podstawową na PPE wg ustaleń zawartych w Umowie Zakładowej.

§13.

Odprawy z tytułu przejścia na rentę lub emeryturę

1. Pracownikom odchodzącym na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę przysługuje jednorazowa odprawa pieniężna, której wysokość uzależniona jest od ogólnego stażu pracy.

2. Wysokość odprawy pieniężnej wynosi:

do 15 lat pracy 100% miesięcznego wynagrodzenia

po 15 latach pracy 150% miesięcznego wynagrodzenia

po 20 latach pracy 200% miesięcznego wynagrodzenia

po 25 latach pracy 250% miesięcznego wynagrodzenia

po 30 latach pracy 300% miesięcznego wynagrodzenia

po 35 latach pracy 350% miesięcznego wynagrodzenia

po 40 latach pracy 400% miesięcznego wynagrodzenia

po 45 latach pracy 500% miesięcznego wynagrodzenia

po 50 latach pracy 600% miesięcznego wynagrodzenia

3.Pracownik, który uprzednio otrzymał odprawę nie może ponownie nabyć do niej prawa.

4.Odprawa przysługująca pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być kwotowo niższa od najniższego wynagrodzenia obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy w związku z nabyciem prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy.

5.Podstawę wymiaru odprawy stanowi miesięczne wynagrodzenie pracownika obliczone jak ekwiwalent za urlop wypoczynkowy.

6.Do ogólnego stażu pracy, od którego zależy wysokość odprawy, zalicza się wszystkie okresy zatrudnienia pracownika oraz okresy zaliczane do stażu pracy na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

§14.

Pracowniczy Program Emerytalny

1.Pracodawca oferuje Pracownikom możliwość uczestnictwa w Pracowniczym Programie Emerytalnym na warunkach określonych w umowie zakładowej oraz ustawie o pracowniczych programach emerytalnych z dnia 20 kwietnia 2004 roku. (Dz.U. z 2016r., poz. 1449).

2.W przypadku jednostronnego zawieszenia odprowadzania składki lub czasowego ograniczenia wysokości naliczania składki lub likwidacji Programu przez Pracodawcę, Pracodawca będzie wypłacał Pracownikom będącym uczestnikami Programu wg stanu na dzień poprzedzający taką decyzję Pracodawcy, miesięczny dodatek do wynagrodzenia w wysokości 2,1% płacy zasadniczej Pracownika przez okres zawieszenia lub ograniczenia oraz po likwidacji Programu.

§15.

Zasady pokrywania kosztów zakupu okularów korekcyjnych do pracy, przydziału posiłków profilaktycznych i regeneracyjnych oraz napojów

1.Pracodawca pokrywa koszt zakupu okularów korygujących wzrok do wysokości 9-krotnej diety, przysługującej pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce budżetowej, za cały dzień podróży odbywanej na terenie kraju. Koszty pokrywane są pracownikom użytkującym podczas pracy monitory ekranowe przez co najmniej 4 godziny dziennie, nie częściej niż jeden raz na 4 lata. Zakup okularów wymaga zalecenia lekarza.

2.Pracodawca pokrywa koszt zakupu opraw ochronnych oraz szkieł korekcyjnych dla pracowników, których praca wiąże się z przebywaniem w pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie jest wymagane noszenie okularów ochronnych, zgodnie z zaleceniem lekarza.

3.Pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikom bezpłatne posiłki profilaktyczne i regeneracyjne, na zasadach określonych w porozumieniu z organizacją związkową.

4.Pracodawca zobowiązany jest wydawać bezpłatnie zatrudnionym w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych mleko lub inne napoje stosownie do warunków pracy w ilości ustalonej przez lekarza sprawującego nadzór nad pracownikami oraz zaopatrywać pracowników w napoje gorące i chłodzące w zależności od warunków pracy.

5.W zakładzie obowiązują normy przydziału napojów wydawanych pracownikom bezpłatnie, na zasadach określonych w porozumieniu z organizacją związkową.

ROZDZIAŁ IV

Zasady współpracy Pracodawcy ze Społeczna Inspekcja Pracy

§16.

1.Społeczna inspekcja pracy jest służbą społeczną pełnioną przez pracowników, mającą na celu zapewnienie przez zakład pracy bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz ochronę uprawnień pracowniczych, określonych w przepisach prawa pracy.

2.Społeczni Inspektorzy Pracy są członkami Komisji BHP.

3.Społeczni Inspektorzy Pracy mają prawo do organizacji spotkań przygotowawczych przed spotkaniem Komisji BHP.

4.Pracodawca na wniosek Społecznej Inspekcji Pracy może wyrazić zgodę na udział w spotkaniu przygotowawczym z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

5.Liczba Społecznych Inspektorów Pracy w Spółce jest uzależniona od liczby zatrudnionych. Ustala się jednego Inspektora na każde rozpoczęte 100 pracowników.

6.Społeczna Inspekcja Pracy raz w roku przeprowadza w Zakładzie przegląd warunków pracy w terminie i na zasadach uzgodnionych wcześniej z Pracodawcą.

7.W terminie 14 dni od przeprowadzonego przeglądu Społeczna Inspekcja Pracy przedstawi pracodawcy w formie pisemnej wnioski i obserwacje wynikające z przeprowadzonego przeglądu.

§17.

1.Na wniosek Społecznej Inspekcji Pracy Pracodawca raz w roku sfinansuje Społecznym Inspektorom Pracy udział w szkoleniu merytorycznym poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa i higieny pracy. Suma kosztów związanych z tym szkoleniem nie może przekraczać 400% najniższego wynagrodzenia na rok.

2.Wysokość miesięcznego dodatku dla Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy stanowi równowartość wynagrodzenia zasadniczego danego pracownika za 16 godzin pracy.

3.Wysokość miesięcznego dodatku dla pozostałych Społecznych Inspektorów Pracy stanowi równowartość wynagrodzenia zasadniczego danego pracownika za 8 godzin pracy.

ROZDZIAŁ V

Zasady współpracy Pracodawcy z Zakładową Organizacją Związkową

§18.

Postanowienia Ogólne

1.Strony zobowiązują się do współpracy w dobrej wierze z poszanowaniem interesów obu stron oraz wartościami i kulturą organizacyjną UTC Aerospace Systems w celu wspólnego działania.

2.Pracodawca przekazuje informacje Komisji Zakładowej w formie pisemnej. Przekazywanie informacji w innej formie jest dopuszczalne w przypadkach uzgodnionych przez strony.

3.Informacje przekazywane Komisji Zakładowej będą w języku polskim.

4.Wszelkie informacje dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej przekazywane przez Pracodawcę mają charakter poufny, chyba że strony określą, że dane informacje nie są poufne.

5.W przypadkach szczególnych (restrukturyzacja zakładu, likwidacja stanowisk pracy redukcja zatrudnienia) strony negocjują szczególne warunki zatrudnienia z uwzględnieniem koniecznych przekwalifikowań w drodze organizowanych przez pracodawcę szkoleń.

§19.

Zakres i częstotliwość informacji przekazywanych przez Pracodawcę

1. Raz w roku, po zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie Wspólników Pracodawca przedstawia Komisji Zakładowej sprawozdanie opisowe Zarządu z działalności za rok ubiegły oraz sprawozdanie finansowe obejmujące:

a)wprowadzenie

b)bilans

c)rachunek zysków i strat

d)sprawozdanie z przepływów pieniężnych

e)sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym

f)informacje dodatkowe

2.Dwa razy w roku (za każde półrocze) Pracodawca przedstawia Komisji Zakładowej następujące informacje:

a) Średnią wysokość wynagrodzenia brutto w Spółce (bez kierownictwa),

b) Średnią wysokość wynagrodzenia zasadniczego brutto w Spółce (bez kierownictwa),

c) Średnią wysokość wynagrodzenia brutto w bezpośredniej produkcji,

d) Średnią wysokość wynagrodzenia zasadniczego brutto w bezpośredniej produkcji w Spółce,

e) Średnia wysokość wynagrodzenia brutto w pośredniej produkcji

f) Średnią wysokość wynagrodzenia zasadniczego brutto w produkcji pośredniej w Spółce,

g) Udział procentowy godzin nadliczbowych w wysokości średniego wynagrodzenia w produkcji bezpośredniej w Spółce,

h) Udział procentowy godzin nadliczbowych w wysokości średniego wynagrodzenia w produkcji pośredniej w Spółce

i) Liczbę osób zatrudnionych na poszczególnych poziomach płacowych i stopniach w Spółce.

3.Raz na kwartał Pracodawca zorganizuje spotkanie z Komisją Zakładową. Na spotkaniu będą omawiane następujące tematy:

a)Stan zatrudnienia w Spółce, z podziałem na zakłady w Krośnie i w Tajęcinie z podziałem na pracowników bezpośrednio i pośrednioprodukcyjnych,

b)Dane dotyczące wynagrodzeń jak w pkt 2 po aktualizacji danych przez pracodawcę,

c)inne tematy - Komisja związkowa na tydzień przed planowanym spotkaniem dostarczy listę tematów, które chciałaby omówić na spotkaniu.

§20.

Środki techniczne udostępnione przez Pracodawcę

1.Pracodawca udostępni nieodpłatnie zakładowej organizacji związkowej w celu prowadzenia działalności statutowej następujące środki techniczne:

a)Pomieszczenie biurowe,

b)Pomieszczenie, w którym będą odbywały się dyżury w Zakładzie w Tajęcinie,

c)Komputer stacjonarny, którego standard i konfiguracja będą takie same jak dla pracowników Spółki. Komputer wymieniany będzie w częstotliwością zgodną z Polityką IT UTAS.

d)Dostęp do kserokopiarki - 200 kopii w miesiącu.

e)Tablice informacyjne w Zakładzie w Krośnie i w Tajęcinie.

2.Pracodawca zrefunduje Komisji Zakładowej:

a)Koszty rozmów telefonicznych - 10% najniższego wynagrodzenia miesięcznie. W tym limicie mieści się koszt zakupu telefonu nie częściej niż raz na 3 lata.

b)Koszt materiałów biurowych - 75% najniższego wynagrodzenia rocznie.

c)Koszty szkolenia członków Komisji Zakładowej i koszty zebrań związanych z działalnością statutową - 240% najniższego wynagrodzenia rocznie.

d)Koszty prenumeraty czasopism wskazanych przez Komisję Zakładową - 75% najniższego wynagrodzenia rocznie.

3.Kwoty wymienione w punkcie 2, podpunkty a, b, c i d zostaną przelane na rachunek bankowy Komisji Zakładowej podany we wniosku do dnia 31 stycznia każde go roku.

4.Na pisemny wniosek Komisji Zakładowej, Pracodawca udostępnia samochód służbowy zgodnie z zasadami użytkowania samochodów służbowych obowiązującymi w Spółce w celu dojazdu na niezbędne spotkania w ramach działalności związkowej.

§21.

Wynagrodzenie zarządu zakładowej organizacji związkowej

1. W okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej, wysokość wynagrodzenia pracowników zwolnionych ze świadczenia pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia na okres pełnienia funkcji związkowej zgodnie z Art. 31, ust.1 Ustawy z 23 maja 1991 r. o Związkach Zawodowych, wynosi 150% średniego wynagrodzenia zasadniczego w Zakładzie z grudnia po-przedniego roku. Postanowienie nie ma zastosowania w przypadku, gdy z przepisów prawa powszechnie obowiązującego wynikają korzystniejsze dla Pracowników zasady ustalania wysokości wynagrodzenia.

2.Wynagrodzenie o którym mowa w pkt 1, jest aktualizowane raz w roku w terminie regulacji wynagrodzeń w zakładzie.

§22.

1.Spotkania związku zawodowego z Pracodawcą mogą odbywać się w godzinach pracy lub poza nimi.

2.Wszystkie informacje, dokumenty, korespondencje Pracodawca przekazuje za potwierdzeniem odbioru Przewodniczącemu Komisji Zakładowej, a w razie jego nieobecności Członkowi Komisji Zakładowej.

3.Strony uzgadniają, że dołożą starań, aby okres odpowiedzi na dostarczoną kore-spondencję nie przekraczał 21 dni roboczych.

Rozdział VI

Postanowienie końcowe

§23.

1.W związku z wejściem w życiu Układu Pracodawca jest zobowiązany zawiadomić Pracowników o wejściu w życie Układu, o jego zmianach wprowadzonych w Protokołach Dodatkowych oraz jego wypowiedzeniu i rozwiązaniu.

2.Korzystniejsze postanowienia Układu z dniem jego wejścia w życie zastępują z mocy prawa wynikające z dotychczasowych przepisów prawa pracy warunki umów o pracę.

3.Postanowienia układu mniej korzystne dla Pracowników wprowadza się w drodze wypowiedzenia Pracownikom dotychczasowych warunków umowy o pracę albo w drodze porozumienia zmieniającego dotychczasowe warunki pracy i płacy. 

§24.

Treść postanowień Układu oraz wszelkie wątpliwości dotyczące treści postanowień Układu wyjaśniają i rozstrzygają wspólnie strony zawierające Układ. Wyjaśnienie wątpliwości treści postanowień Układu nie wymaga formy protokołu dodatkowego.

§25.

W sprawach nieuregulowanych w Układzie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Pracy oraz inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa.

§26.

Układ może być rozwiązany:

a)W każdym czasie na podstawie porozumienia Stron,

b)Z upływem okresu wypowiedzenia określonym w §3

§27.

1.Pracodawca zobowiązuje się pokryć koszty przygotowania Układu do rejestracji.

2.Układ wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2018 nie wcześniej jednak niż z dniem zarejestrowania.

3.Układ podpisano w czterech jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron oraz dwa egzemplarze w celu przekazania Okręgowemu Inspektorowi Pracy.

Załącznik nr 1 do Zakładowego Układu Zbioroweg Pracy w Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. z dnia 20 lutego 2018 roku

Tabela wynagrodzeń zasadniczych (PLN) dla pracowników produkcyjnych i wsparcia produkcji:

P0 P1 P2 P3
Pracownicy

Pomocniczy

Polerowcrcze, Operatorzy procesów; Monterzy Operatorzy

Maszyn, Narzędziowcy, Monterzy Podwozi Lotniczych

Kontrolerzy Jakości, Pracownicy Utrzymania Ruchu

Cl

2 402 zł

2 783 zł

2 847 zł

3 048 zł

C2

2 677 zł

3 101 zł

3 172 zł

3 396 zł

C3

2 917 zł

3 379 zł

3 457 zł

3 701 zł

C4

3 123 zł

3 618 zł

3 701 zł

3 962 zł

BI

3 295 zł

3 816 zł

3 904 zł

4 180 zł

B2

3 432 zł

3 975 zł

4 067 zł

4 354 zł

B3

3 535 zł

4 095 zł

4 189 zł

4 484 zł

B4min

3 638 zł

4 214 zł

4 311 zł

4 615 zł

B4 max

3 981 zł

4 611 zł

4 718 zł

5 050 zł

A min

3 741 zł

4 333 zł

4 433 zł

4 746 zł

A max

4 633 zł

5 367 zł

5 490 zł

5 878 zł

Załącznik nr 2 do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. z dnia 19 lutego 2018 roku

Tabela wynagrodzeń zasadniczych (PLN) dla pracowników nieprodukcyjnych:

kategoria

zakres wynagrodzeń

L5A

5 300 zł -

16 000 zł

L5B

6 700 zł -

10 050 zł

L6

5 200 zł -

8 150 zł

L7

3 900 zł -

6 300 zł

L8

3 300 zł -

5 600 zł

G

3 100 zł -

4 650 zł

Załącznik nr 3 do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. z dnia 19 lutego 2018 r.

Wykaz stanowisk pracowników produkcyjnych i wsparcia produkcji z przypisaniem do podgrup i grup zawodowych

Grupa

Płacowa

Grupa

zawodowa

Podgrupa

Stanowisko

PO

Pracownicy

Pomocniczy

Pomocnik Lakiernika

Pomocnik Lakiernika

Pomocnik Hartownika

Pomocnik Hartownika

Cechowacz

Pracownik Produkcji

Pracownik Produkcji

PI

Polerowacze

Polerowacz

Polerowacz

Operatorzy

Procesów

Hartownik

Hartownik

Lakiernik

Lakiernik

Oczyszczacz Mechaniczny

Operator umacniania powierzchniowego

Operator Linii Anodowania

Operator Procesów Chemicznych

Operator Linii Chromowania

Operator Linii Kadmowania

Operator Linii Niklowania

Operator Linii Cynkowania

Monterzy

Monter

Monter

P2

Narzędziowcy

Narzędziowiec

Narzędziowiec

Ustawiacz Kąpieli Galwanicznych

Ustawiacz Kąpieli Galwanicznych

Monter

Podwozi

Lotniczych

Monter Podwozi Lotniczych

Monter Podwozi Lotniczych

Operatorzy

Maszyn

Operator OSN

Opertaor Obrabiarek Sterowanych Numerycznie (Operator OSN)

Operator Obrabiarek Konwencjonalnych

Operator Obrabiarek Konwencjonalnych

Szlifierz

Ślusarz

Operator HVOF

Operator HVOF

Operator Maszyn Utrzymania Ruchu

Operator Obrabiarek Konwencjonalnych w Dziale Utrzymania Ruchu

Ślusarz Przyrządowy

Ślusarz Przyrządowy

P3

Kontrolerzy

Jakości

Kontroler LPI

Inspektor badań Niszczących

Kontroler MPI

Kontroler CMM/Montaż

Kontroler Jakości

Kontroler H/T

Kontroler Kalibracji

Kontroler Procesów Galwanicznych

Kontroler Wysyłek i Odbiorów

Pracownicy

Utrzymania

Ruchu

Elektromonter

Elektromonter

Elektromechanik

Elektromechanik

Mechanik Maszyn i Urządzeń

Mechanik Maszyn i Urządzeń

Załącznik nr 4 do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. z dnia 19 lutego Z018 r.

Przyporządkowanie stanowisk do poszczególnych kategorii i grup pionów dla stanowisk nieprodukcyjnych

Kat.

Lp

Kategoria L Grupa pracowników

Stanowisko - nazwa

L5A

1

bez podziału na grupy pionów

Kierownik Wydziału

 

2

 

Kierownik Działu

 

3

 

Kierownik Sekcji

 

4

 

Główny Technolog

 

5

 

Radca Prawny

L5B

6

bez podziału na grupy pionów

STARSZY SPECJALISTA DS. ZAPEW. JAKOŚCI U DOST.

 

7

 

STARSZY INŻYNIER JAKOŚCI PROC. SPĘD. U DOSTAWCÓW

 

8

 

STARSZY SPECJALISTA DS. PROGRAM.OSN

 

9

 

STARSZY SPECJALISTA DS. OPRZYRZĄDOWANIA

 

10

 

STARSZY SPECJALISTA DS. ZAP. JAKOŚCI

11

 

STARSZY INŻYNIER PROCESU

12

 

STARSZY INŻYNIER JAKOŚCI

L6

13

L6 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPECJALISTA DS. ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI

 

14

L6 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPECJALISTA DS. ZAOPATRZENIA

 

15

L6 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPECJALISTA DS. ZAKUPÓW INWESTYCYJNYCH

 

16

L6 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPECJALISTA DS.WYCEN

 

17

L6 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPECJALISTA DS. KONTROLI EKSPORTU

 

18

L6 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPEGALISTA DS. IMPORTU / EKSPORTU

 

19

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

INŻYNIER MATERIAŁ. 1 PROC. SPECJ.

 

20

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

INŻYNIER DS. ANALIZ WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH

 

21

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

INŻYNIER KWALIFIKACJI WYROBU NIEZGODNEGO

 

22

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

SPEGALISTA DS. PROGRAMOWANIA OSN

 

23

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

INŻYNIER PROCESU

 

24

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY SPEGALISTA DS. ZARZ. DOKUM. TECHNICZNĄ

 

25

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

SPEGALISTA DS. OPRZYRZĄDOWANIA

 

26

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

SPEGALISTA DS. NARZĘDZI

 

27

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

KOORDYNATOR AUDYTÓW NADCAP

 

28

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

SPEGALISTA DS. ZAPEWNIENIA JAKOŚCI

 

29

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

SPEGALISTA DS. CIĄGŁEGO DOSKONALENIA

 

30

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

INŻYNIER JAKOŚCI BADAŃ NIENISZCZĄCYCH

Kat.

Lp

Kategoria L Grupa pracowników

Stanowisko - nazwa

 

31

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

INŻYNIER JAKOŚCI

 

32

L6 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

SPECJALISTA DS. LABORATORYJNYCH

 

33

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

STARSZY SPECJALISTA DS. SAP

 

34

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

SENIOR HR BUSINESS PARTNER

 

35

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

STARSZY SPECJALISTA. DS KSIĘGOWOŚCI

 

36

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

SPECJALISTA DS. CONTROLLINGU

 

37

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

SPECJALISTA DS. PERSONALNYCH

 

38

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

SPECJALISTA DS. PŁAC

 

39

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI

 

40

L6 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

SPECJALISTA DS. BHP

 

41

L6 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

STARSZY MISTRZ

 

42

L6 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

SPECJALISTA DS. UTRZYMANIA RUCHU

 

43

L6 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

SPECJALISTA DS. UTRZ. INFRAS.Z-DOWEJ

 

44

L6 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

SPECJALISTA DS. PLANOWANIA PRODUKCJI

 

45

L6 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

SPECJALISTA DS. ANALIZ PRODUKCJI

 

46

16 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

MISTRZ DS. ENERGETYCZNYCH

L7

47

17 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

ML. SPECJALISTA DS. ZARZ. PROJEKTAMI

 

48

L7 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

MŁ. SPECJALISTA DS. ZAOPATRZENIA

 

49

L7 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

ML. SPECJALISTA DS. KOORDYNAGI PRODUKCJI

 

50

L7 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

MŁ. SPECJALISTA DS. IMPORTU / EKSPORTU

 

51

L7 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

LIDER SEKCJI OBSŁ. MAGAZYNU 1 TRANSPORTU

 

52

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. INŻYNIER PROCESU

 

53

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPECJALISTA DS. PROGRAM. OSN

 

54

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPECJALISTA DS. OPRZYRZĄDOWANIA

 

55

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPECJALISTA DS. CIĄGŁEGO DOSKONALENIA

 

56

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. INŻYNIER JAKOŚCI

 

57

17 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. INŻYNIER DS. KWALIF. WYR. NIEZGODNEGO

 

58

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPECJALISTA DS. ZAPEWNIENIA JAKOŚCI

 

59

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPECJALISTA ZAPEW. JAK. KW. WYR. NIEZGODNEGO

 

60

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. INŻYNIER MATERIAŁÓW 1 PROCESÓW SPECJ.

 

61

L7 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPECJALISTA DS. LABORATORYJNYCH

 

62

L7 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

MŁ. SPEGALISTA DS. CONTROLLINGU

 

63

L7 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

MŁ. SPEGALISTA DS. PERSONALNYCH

 

Lp

Kategoria L Grupa pracowników

Stanowisko - nazwa

 

64

L7 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

MŁ. SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI

65

L7 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

ML. SPECJALISTA OS, OCHR, ŚRODOWISKA

66

L7 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

INSPEKTOR DS. BHP

67

L7 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

MŁ. SPECJALISTA DS. ORGANIZACYJNO PRAWNYCH

68

L7 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

MISTRZ

69

L7 grupa plonów: produkcyjny, techniczny

MŁ. SPECJALISTA DS. KOORDYNACJI PRODUKCJI

70

L7 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

MŁ. SPECJALISTA DS. UTRZ. INFRAST. Z-DOWEJ

71

L7 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

MŁ. SPEGALISTA DS. UTRZ. RUCHU

 

72

L8 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

SPECJALISTA DS. MAGAZYNOWYCH

73

L8 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

MŁ. SPEGALISTA DS. MAGAZYNOWYCH

74

L8 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

STARSZY REFERENT DS. ZAOPATRZENIA

75

L8 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

STARSZY REFERENT DS. PLANOWANIA PRODUKCJI

76

L8 grupa pionów: sprzedaży, logistyki i zakupów

STARSZY REFERENT DS. IMPORTU/EKSPORTU

77

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT DS. CERTYFIKACJI PROCESU

78

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

REFERENT DS. ZAPEWNIENIA JAKOŚCI

79

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT DS. TECHNOLOGICZNYCH

80

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT DS. PROGRAM.OSN

81

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT DS. CIĄGŁEGO DOSKONALENIA

82

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT ZAPEWNIENIA JAKOŚCI KWAL. WYR. NIEZGODNEGO

83

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT DS. LABORATORYJNYCH

84

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

MŁ. SPEGALISTA DS. ZARZĄDZANIA DOKUMENTAMI TECHNICZNYMI

85

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

STARSZY REFERENT DS.CERTYFIKAGI PROCESU

86

L8 grupa pionów: jakości, badań i rozwoju

REFERENT DS. ZAPEWNIENIA JAKOŚCI

87

L8 grupa pionów: administracyjny, personalny, finansowy, bhp i ochrona środowiska

STARSZY REFERENT DS. CONTROLLINGU

88

L8 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

STARSZY REFERENT DS. PLANOWANIA PRODUKGI

89

L8 grupa pionów: produkcyjny, techniczny

STARSZY REFERENT DS. UTRZ. INFRASTRUKT. Z-DOWEJ.

 

90

bez podziału na grupy pionów

STARSZY REFERENT DS. MAGAZYNOWYCH

91

 

STARSZY REFERENT DS. NORMALIZACJI

92

 

STARSZY REFERENT DS. ZARZĄDZ. DOKUM. TECHNICZNĄ

93

 

ASYSTENTKA DYREKTORA

2018-06 ZUZP Goodrich Aerospace - 2018

Data rozpoczęcia: → 2018-06-01
Data końcowa: → Nieokreślony
Nazwa sektora przemysłu: → Transport, logistyka i komunikacja
Nazwa sektora przemysłu: → Transport lotniczy towarów  
Sektor publiczny / prywatny: → W sektorze prywatnym
Zawarta przez:
Nazwy stowarzyszeń: → 
Nazwy związków zawodowych: →  NSZZ - Solidarity Independent and Self-Governing Trade Union

SZKOLENIA

Programy szkoleniowe: → Tak
Praktyki zawodowe: → Nie
Pracodawca dopłaca do funduszu szkoleniowego dla pracowników: → Tak

CHOROBY I NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ

Przepisy dotyczące powrotu do pracy po długotrwałej chorobie, np. leczeniu raka: → Nie
Płatny urlop menstruacyjny: → Nie
Wynagrodzenie w przypadku niepełnosprawności spowodowanej wypadkiem przy pracy: → Nie

ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO I POMOC MEDYCZNA

Uzgodniona pomoc medyczna: → Nie
Uzgodniona pomoc medyczna dla rodziny: → Nie
Uzgodniona wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne: → Nie
Uzgodnione ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny: → Nie
Uzgodniony program zdrowotny i program bezpieczeństwa pracy: → Tak
Uzgodnione szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy: → Tak
Zapewniona odzież ochronna: → Tak
Regularne lub coroczne badania medyczne lub wizyty u lekarza zapewnione przez pracodawcę: → Nie
Monitorowanie mięśniowo-szkieletowych zmian podczas pracy na stanowiskach pracy, ryzyka i / lub wpływem pracy na stan zdrowia: → Professional risks
Pomoc w czynnościach pogrzebowych: → Nie

USTALENIA DOTYCZĄCE PRACY I RODZINY

Ryzyko utraty pracy po urlopie macierzyńskim: → 
Zakaz dyskryminacji związanej z macierzyństwem: → 
Zakaz zobowiązywania pracownic w ciąży lub karmiących piersią do wykonywania niebezpiecznych lub zagrażających zdrowiu prac: → 
Ocena ryzyka związanego ze stanowiskiem pracy dla bezpieczeństwa i zdrowia kobiet w ciąży lub karmiących piersią: → 
Możliwość wykonywania czynności zastępczych w miejsce prac niebezpiecznych lub zagrażających zdrowiu dla pracownic w ciąży lub karmiących piersią: → 
Czas wolny na prenatalne badania lekarskie: → 
Zakaz przesiewowych badań prenatalnych przed uregulowaniem stosunku zatrudnienia: → 
Zakaz przesiewowych badań prenatalnych przed awansem: → 
Udogodnienia dla matek karmiących piersią: → Nie
Zapewnianie przez pracodawcę placówek opieki nad dziećmi: → Nie
Placówki opieki nad dziećmi dotowane przez pracodawcę: → Nie
Czesne / dotacja na edukację dzieci: → Nie

KWESTIE ZWIĄZANE Z RÓWNOUPRAWNIENIEM

Równa płaca za tę samą pracę: → Nie
Klauzule dotyczące dyskryminacji w miejscu pracy: → Nie
Równe szanse awansu dla kobiet i mężczyzn: → Nie
Równe szanse na szkolenia i programy przekwalifikujące dla kobiet i mężczyzn: → Nie
Równouprawnienie dotyczące stanowiska reprezentanta związku zawodowego w miejscu pracy: → Nie
Klauzule dotyczące molestowania seksualnego w miejscu pracy: → Nie
Klauzule dotyczące przemocy w miejscu pracy: → Nie
Specjalny urlop dla pracowników narażonych na przemoc ze strony swoich partnerów: → Nie
Wsparcie dla pracownic z niepełnosprawnościami: → Nie
Monitorowanie równości płci: → Nie

UMOWY O PRACĘ

Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin wyłączeni z jakichkolwiek świadczeń: → Nie
Przepisy dotyczące pracowników tymczasowych: → Nie
Praktykanci wyłączeni z jakichkolwiek postanowień: → Nie
Drobne prace / prace dla studentów wyłączone z jakichkolwiek postanowień: → Nie

GODZINY PRACY, HARMONOGRAMY I ŚWIĘTA

Liczba godzin pracy dziennie: → 8.0
Liczba godzin pracy tygodniowo: → 40.0
Ustalony co najmniej jeden dzień wypoczynku tygodniowo: → Tak
Maksymalna liczba przepracowanych niedziel / dni ustawowo wolnych od pracy w ciągu roku: → 
Przepisy dotyczące elastycznych form pracy: → Nie

WYNAGRODZENIA

Wynagrodzenia ustala się za pomocą skali płac: → Yes, in one table
Dostosowywanie do rosnących kosztów utrzymania: → 

Jednorazowe dodatkowe wynagrodzenie

Jednorazowe dodatkowe wynagrodzenie: → 10 %
Jednorazowe dodatkowe wynagrodzenie za wyniki firmy: → Nie

Premia za pracę wieczorną lub w nocy

Premia za pracę wieczorną lub w nocy: → 120 % podstawowego wynagrodzenia
Premia za pracę w nocy: → Nie

Premia za nadgodziny

Premia za pracę w niedzielę

Premia za pracę w niedzielę: → 100 %

Dodatek za staż pracy

Bony żywnościowe

Zapewnienie dodatków na wyżywienie: → Nie
Bezpłatna pomoc prawna: → Nie
Loading...