ZAKŁADOWY UKŁAD

ZBIOROWY PRACY

New

BGZ BNP PARIBAS

Bank zmieniającego się świata

dla Pracowników

Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Warszawa, grudzień 2016 r.

ZAKŁADOWY UKŁAD ZBIOROWY PRACY

dla Pracowników

Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

zawarty w Warszawie w dniu 21 grudnia 2016 r. pomiędzy:

Bankiem BGŻ BNP Paribas Spółką Akcyjną z siedzibą przy ul. M. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000011571, reprezentowaną przez:

Pana Tomasza Bogusa - Prezesa Zarządu,

Panią Magdalenę Legęć - Wiceprezes Zarządu,

zwaną w dalszej części „Bankiem”

a

reprezentacją organizacji związków zawodowych, którą stanowią:

1.ZwiązekZawodowyPracownikówBankuBGŻBNP Paribas S.A.zsiedzibą

w Warszawie, reprezentowany przez:

Pana Marka Konobrockiego - Przewodniczącego,

Panią Danutę Zielińską - Wiceprzewodniczącą.

2.Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Bankowości w Banku BGŻ BNP Paribas S.A. z siedzibą w Warszawie, reprezentowana przez:

Panią Wandę Mużelak - Przewodniczącą,

Panią Marzennę Wielądek-Okrzeja - Wiceprzewodniczącą.

3.ZwiązekZawodowyPracownikówGrupyBNPParibas w Polscezsiedzibą

w Warszawie, reprezentowany przez:

Panią Małgorzatę Pruś - Przewodniczącą.

4.Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków Nr 001 NZZPBiU „Dialog 2005” z siedzibą w Oświęcimiu, reprezentowana przez:

Panią Agnieszkę Lewandowską - Członka Zarządu,

Pana Arkadiusza Ernst - Członka Zarządu.

PRZEPISY WSTĘPNE

§ 1

Ilekroć w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy dla Pracowników Banku BGŻ BNP Paribas S.A. jest

mowa o:

1.Pracowniku - rozumie się przez to wszystkie osobyzatrudnione na podstawie umowy

o pracę,

2.Pracodawcy, Banku - rozumie się przez to Bank BGŻ BNP Paribas S.A.,

3.Stanowiskach uznanych za mające istotny wpływ na profilryzyka Banku - rozumie się przez to

stanowiska mające istotny wpływ na profil ryzyka w Banku w rozumieniu Uchwały Komisji Nadzoru Finansowego nr 258/2011 z dnia 04.10.2011 r. w sprawie szczegółowych zasad funkcjonowania systemu zarządzania ryzykiem i systemu kontroli wewnętrznej oraz szczegółowych warunków szacowania przez banki kapitału wewnętrznego i dokonywania przeglądów procesu szacowania i utrzymywania kapitału wewnętrznego oraz zasad ustalania polityki zmiennych składników wynagrodzeń osób zajmujących stanowiska kierownicze w banku lub innego aktu prawnego, który zastąpi powyższą Uchwałę.

4.Organizacjach Związkowych - rozumie się przezto związki zawodowe działające

w Banku,

5.Układzie - rozumie się przez to Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Banku BGŻ BNP Paribas S.A.,

6.Stronach Układu - rozumie się przez to Pracodawcę i Organizacje Związkowe, które podpisały Układ,

7.Kodeksie pracy - rozumie się przez to ustawę z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

ROZDZIAŁ I

Postanowienia ogólne

§ 2

1.Układ zostaje zawarty dla Pracowników Banku, z zastrzeżeniem ust. 2.

2.Stosowanie Układu zostaje w całości wyłączone w odniesieniu do Pracowników będących Członkami Zarządu Banku, Głównego Księgowego oraz w odniesieniu do:

a)Pracowników oddelegowanych do pracy za granicą,

b)osób podejmujących pracę w Banku na podstawie oddelegowania z innych podmiotów Grupy BNP Paribas,

c)osób zatrudnionych na podstawie kontraktów menedżerskich.

§ 3

Do Pracowników objętych Układem, do których mają zastosowanie odrębne przepisy, postanowienia Układu stosuje się w zakresie nieuregulowanym tymi przepisami.

§ 4

Korzystniejsze postanowienia Układu, z dniem jego wejścia w życie, zastępują z mocy prawa wynikające z dotychczasowych przepisów prawa pracy warunki umów o pracę.

ROZDZIAŁ II

Czas pracy

§ 5

1.Czasem pracy jest czas, w którym Pracownik pozostaje w dyspozycji Pracodawcy w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.

2.Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin tygodniowo, w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym.

3.W przypadku Pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy, czas pracy określają indywidualne umowy o pracę.

§ 6

1.U Pracodawcy dopuszcza się stosowanie systemów i rozkładów czasu pracy, o których mowa w Kodeksie pracy.

2.Stosowanie ruchomego czasu pracy jest możliwe na zasadach określonych w § 7 i § 8.

3.Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany system czasu pracy.

4.Systemy, rozkłady czasu pracy, okresy rozliczeniowe oraz pozostałe kwestie związane z czasem pracy w Banku, nieuregulowane w Układzie, określa Regulamin pracy.

§ 7

1.U Pracodawcy dopuszcza się stosowanie ruchomego rozkładu czasu pracy, o którym mowa w art. 1401 § 1 Kodeksu pracy, dla Pracowników wykonujących pracę związaną z obsługą klientów, według ustalonych harmonogramów.

2.Wprowadzenie ruchomego rozkładu czasu pracy, o którym mowa w art. 1401 § 1 Kodeksu pracy oznacza możliwość planowania przez przełożonego różnych godzin rozpoczynania i kończenia pracy, określonych w harmonogramie czasu pracy opracowanym, na co najmniej jeden miesiąc naprzód i podanych do wiadomości pracowników, z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, obejmujących 8 godzin czasu pracy w przedziale między godziną 800 a 1900, przy zachowaniu minimalnych okresów odpoczynku dobowego i tygodniowego.

3.Ponowne rozpoczęcie pracy w tej samej dobie pracowniczej nie stanowi pracy w godzinach nadliczbowych, z zachowaniem wymogów dotyczących zapewnienia Pracownikowi objętemu ruchomym rozkładem czasu pracy minimalnych okresów odpoczynku, dobowego i tygodniowego, określonych w Kodeksie pracy.

§ 8

1.U Pracodawcy dopuszcza się stosowanie ruchomego rozkładu czasu pracy, o którym mowa w art. 1401 § 2 Kodeksu pracy, w ramach, którego Pracownicy, mogą rozpoczynać pracę w dniu pracy w godzinach od 700 do 1000 i kończyć pracę w godzinach od 1500 do 1800, po przepracowaniu 8 godzin, przy zachowaniu minimalnych okresów odpoczynku, dobowego i tygodniowego, określonych w Kodeksie pracy.

2.Ruchomy rozkład czasu pracy, o którym mowa w ust. 1 może być, za zgodą Pracodawcy, stosowany do Pracowników pracujących w podstawowym systemie czasu pracy na jedną zmianę.

3.Ponowne rozpoczęcie pracy w tej samej dobie pracowniczej nie stanowi pracy w godzinach nadliczbowych, z zachowaniem wymogów dotyczących zapewnienia Pracownikowi objętemu ruchomym rozkładem czasu pracy minimalnych okresów odpoczynku, dobowego i tygodniowego, określonych w Kodeksie pracy.

§ 9

U Pracodawcy dopuszcza się stosowanie systemu przerywanego czasu pracy.

§ 10

1.Pracodawca jest zobowiązany zwolnić Pracownika od świadczenia pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia:

1)w razie ślubu Pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy w wymiarze 2 dni,

2)w razie ślubu dziecka pracownika albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką w wymiarze 1 dnia,

3)w razie konieczności zapewnienia opieki nad dzieckiem do lat 14 (zgodnie z art.188 Kodeksu pracy) w wymiarze 2 dni albo 16 godzin,

4)w razie świadczenia pomocy wolontariackiej:

a)w wymiarze 1 dnia na zasadach określonych w „Regulaminie wolontariatu pracowniczego w Banku BGŻ BNP Paribas” na pomoc wolontariacką świadczoną w ramach realizacji projektów/konkursów organizowanych przez Bank lub Fundację BGŻ BNP Paribas,

b)w wymiarze dodatkowego 1 dnia na inną pomoc wolontariacką potwierdzoną pisemnie przez wybraną organizację pozarządową lub na pomoc określoną w pkt 4) a).

W sumie liczba dni wolnych z tytułu świadczenia pomocy wolontariackiej nie może przekroczyć 2 dni.

2.Z tytułu każdej z okoliczności wymienionych w ust. 1 pkt. 1) i 2), oprócz dni wolnych, o których mowa w ust. 1, pracownikowi przysługuje dodatkowy 1 dzień wolny z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Dodatkowy dzień wolny należy wykorzystać łącznie z dniami wolnymi określonymi w ust. 1 pkt. 1) i 2).

3.Nieskorzystanie z dodatkowych dni wolnych, o których mowa w ust. 1 i ust. 2 nie powoduje obowiązku wypłaty ekwiwalentu.

4.Pracownikowi, który na dzień 1 stycznia danego roku nie będzie posiadał urlopu zaległego z lat ubiegłych, przysługuje 1 dodatkowy dzień wolny od pracy. Dodatkowy dzień wolny od pracy musi być wykorzystany w danym roku kalendarzowym. Nieskorzystanie z tego dnia nie powoduje obowiązku wypłaty ekwiwalentu.

ROZDZIAŁ III

Zasady wynagradzania Pracowników

§ 11

Wynagrodzenie za pracę Pracowników, w zależności od jej rodzaju i zajmowanego stanowiska, ustala się w umowie o pracę, z uwzględnieniem postanowień Układu oraz powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

§ 12

Strony Układu ustalają, że system wynagrodzeń w Banku opiera się na określeniu wartości pracy zgodnie z kryterium wymaganych od Pracownika kwalifikacji zawodowych oraz efektywności zawodowej, z uwzględnieniem konieczności konkurencyjności oraz specyfiki i sytuacji na rynku, na którym Bank prowadzi działalność.

§ 13

Pracodawca ustalając ogólne zasady przeznaczenia środków na podwyżki wynagrodzeń zasadniczych w Banku, obejmujące powyżej 10% ogółu zatrudnionych w Banku, zasięga opinii Organizacji Związkowych. Opinia ta nie jest wiążąca dla Pracodawcy.

§ 14

1.Pracownikowi przysługują następujące składniki wynagrodzenia:

1)wynagrodzenie zasadnicze,

2)dodatki:

a)za pracę w godzinach nadliczbowych,

b)za pracę w porze nocnej,

c)za czas dyżuru pełnionego w domu,

d)za czas pełnienia obowiązków.

2.Na zasadach przyjętych w regulaminach premiowania oraz w Układzie, Pracownikowi mogą przysługiwać następujące składniki wynagrodzenia:

1)premia,

2)nagroda.

3.Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury lub świadczenia przedemerytalnego przysługuje odprawa w związku z przejściem na emeryturę, rentę lub świadczenie przedemerytalne.

4.Za czas niezdolności Pracownika do pracy podczas leczenia szpitalnego i poszpitalnego, niezależnie od wynagrodzenia za czas choroby lub zasiłku chorobowego, obliczanych zgodnie z obowiązującymi przepisami - pracownikowi przysługuje dodatek uzupełniający, odpowiednio wynagrodzenie za czas choroby lub zasiłek chorobowy do wysokości odpowiednio 100% wynagrodzenia lub 100% podstawy wymiaru zasiłku. Dodatek uzupełniający wypłacany jest za każdy dzień niezdolności do pracy, nie wyłączając dni wolnych od pracy. Dodatek nie przysługuje w przypadkach, w których pracownik nie ma prawa do zasiłku chorobowego.

5.Wypłata wynagrodzenia oraz innych świadczeń przewidzianych Układem następuje w formie pieniężnej na rachunek bankowy wskazany przez Pracownika, byłego Pracownika lub uprawnionych członków rodziny.

Wynagrodzenie zasadnicze

§ 15

1.Ustalone w umowie o pracę, na podstawie Układu, wynagrodzenie zasadnicze Pracownika odpowiada rodzajowi pracy wykonywanej na określonym stanowisku oraz kwalifikacjom posiadanym przez Pracownika.

2.Stawka wynagrodzenia zasadniczego ustalana jest na podstawie kategorii zaszeregowania stanowiska, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Układu - Taryfikator stanowisk. Stawka wynagrodzenia zasadniczego Pracownika nie może być niższa od minimalnej stawki ustalonej dla kategorii zaszeregowania Pracownika w tabeli miesięcznych minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego.

3.Tabela miesięcznych minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla Pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy stanowi Załącznik nr 2 do Układu.

4.Pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze, określone w tabeli miesięcznych minimalnych stawek wynagrodzeń zasadniczych, w wysokości co najmniej proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy ustalonego w umowie o pracę.

5.Pracodawca jest uprawniony do zatrudnienia Pracownika na stanowisku nie występującym w danym Obszarze, pod warunkiem, że stanowisko jest ujęte w Taryfikatorze w innym Obszarze.

Kategorię zaszeregowania tego stanowiska określi Pracodawca na podstawie porównania do stanowisk, o najbardziej zbliżonym zakresie obowiązków lub odpowiedzialności, z zastrzeżeniem § 26 ust. 3.

Premie i nagrody

§ 16

Zasady funkcjonowania systemów premiowania określone są w regulaminach premiowania Pracowników, uzgadnianych przez Pracodawcę z Organizacjami Związkowymi działającymi w Banku.

§ 17

1.Fundusz nagród jest ustalany na okres roku kalendarzowego, w wysokości 1% planowanego na dany rok funduszu wynagrodzeń zasadniczych Pracowników Banku.

2.Wysokość funduszu nagród może ulec podwyższeniu, jeżeli wynik finansowy Banku na to pozwala. Decyzję o podwyższeniu wysokości funduszu nagród podejmuje Zarząd Banku.

3.Środki funduszu nagród przeznaczone są na nagrody dla Pracowników Banku za realizację dodatkowych zadań, a także za szczególne osiągnięcia, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie Banku.

4.Nagrody przyznawane są na wniosek przełożonego i mają charakter wyłącznie uznaniowy.

5.Decyzję w sprawie przyznania nagrody podejmuje Prezes Zarządu Banku lub osoba upoważniona.

6.Dysponowanie funduszem nagród nie wymaga opracowania odrębnego regulaminu.

7.Niewykorzystany w danym roku fundusz nagród nie powiększa funduszu nagród w roku następnym.

§ 18

Premie i nagrody dla Pracowników zatrudnionych na stanowiskach uznanych za mające istotny wpływ na profil ryzyka Banku mogą być przyznawane i wypłacane w formie innej niż pieniężna.

Dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych

§ 19

Zasady wynagradzania Pracowników za pracę w godzinach nadliczbowych określają przepisy Kodeksu pracy.

Dodatek za pracę w porze nocnej

§ 20

Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą

godzinę pracy w porze nocnej w wysokości wyliczonej na podstawie obowiązujących w tym zakresie

przepisów Kodeksu pracy powiększonej o 30%.

Dodatek za czas dyżuru pełnionego w domu

§ 21

1.Za każdą rozpoczętą godzinę dyżuru pełnionego w domu Pracownikowi przysługuje dodatek w wysokości 10 złotych brutto.

2.O możliwości stosowania dyżuru pełnionego w domu w podstawowych komórkach organizacyjnych decyduje Wiceprezes Zarządu Banku nadzorujący Obszar Zarządzania Zasobami Ludzkimi, na wniosek dyrektora danej komórki.

Dodatek za czas pełnienia obowiązków

§ 22

1.Dodatek za czas pełnienia obowiązków przysługuje Pracownikowi w przypadku czasowego powierzenia Pracownikowi pełnienia obowiązków, w związku z nieobecnością innego Pracownika lub wakatem na danym stanowisku. Powierzenie pełnienia obowiązków następuje w drodze porozumienia do umowy o pracę, które może być zawarte na okres co najmniej 3 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy, z zastrzeżeniem, iż w szczególnie uzasadnionych przypadkach okres ten może być dłuższy.

2.Kwota dodatku za czas pełnienia obowiązków ustalana jest każdorazowo indywidualnie z uwzględnieniem zakresu powierzonych obowiązków, ich uciążliwości dla Pracownika oraz z uwzględnieniem ewentualnej zmiany miejsca świadczenia pracy.

3.W sytuacji, gdy powierzone do pełnienia stanowisko jest, zgodnie z Taryfikatorem stanowisk, zakwalifikowane do wyższej kategorii zaszeregowania niż stanowisko aktualnie zajmowane przez Pracownika, dodatek nie może być niższy niż 50% stawki minimalnej wynagrodzenia zasadniczego w kategorii zaszeregowania, do której przypisane jest powierzone do pełnienia stanowisko, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5.

4.Wynagrodzenie zasadnicze Pracownika, o którym mowa w ust. 3, któremu czasowo powierzone zostało pełnienie obowiązków na innym stanowisku, wraz z ewentualnym dodatkiem, nie może przekroczyć minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego w kategorii zaszeregowania, do której przypisane jest powierzone do pełnienia stanowisko.

5.Niezależnie od brzmienia ust. 3 i 4, Wiceprezes Zarządu Banku nadzorujący Obszar Zarządzania Zasobami Ludzkimi może podjąć decyzję o wyższej wysokości dodatku.

ROZDZIAŁ IV

Odprawa emerytalno-rentowa

§ 23

1.Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury lub świadczenia przedemerytalnego, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę, emeryturę lub świadczenie przedemerytalne, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia Pracownika liczonego jak ekwiwalent za urlop.

2. Pracownikowi, który w dniu 1 stycznia 2017 r. posiada ukończony 50 rok życia oraz spełni warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury lub świadczenia przedemerytalnego, w miejsce odprawy, o której mowa w ust. 1 przysługuje odprawa pieniężna w wysokości:

1)150% podstawy wymiaru - po 15 latach pracy,

2)200% podstawy wymiaru - po 20 latach pracy,

3)300% podstawy wymiaru - po 25 latach pracy,

4)400% podstawy wymiaru - po 30 latach pracy,

5)500 % podstawy wymiaru - po 35 latach pracy,

6)600% podstawy wymiaru - po 40 i 45 latach pracy,

pod warunkiem przejścia na rentę, emeryturę lub świadczenie przedemerytalne.

3.Do lat pracy uprawniających do odprawy, o której mowa w ust. 2, wlicza się okresy zatrudnienia u Pracodawcy oraz okres zatrudnienia Pracownika:

a)u poprzedniego pracodawcy, jeżeli zmiana pracodawcy nastąpiła na zasadach określonych w art. 231 Kodeksu pracy; dla uniknięcia wątpliwości Strony potwierdzają, iż zatrudnienie obejmuje także okres zatrudnienia u pracodawców wcześniejszych, jeśli zmiana pracodawcy nastąpiła na zasadach określonych w art. 231 Kodeksu pracy;

b)w innych przypadkach, gdy z mocy odrębnych przepisów, pracodawca jest następcą prawnym w stosunkach pracy nawiązanych przez pracodawcę poprzednio zatrudniającego pracownika;

c)w Banku Gospodarki Żywnościowej i w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A., z uwzględnieniem okresu zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych, które weszły w skład Banku Gospodarki Żywnościowej i Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. z dniem 1 lipca 1975 r., a także okres zatrudnienia w bankach spółdzielczych, bankach ludowych i w spółdzielniach oszczędnościowo-pożyczkowych przed dniem 1 lipca 1975r.

d)w następujących podmiotach: BNP Paribas SA Oddział w Polsce, BNP Paribas Leasing Solutions, BNP Paribas Factor sp. z o.o., Arval Service Lease Polska sp. z o.o., Cardif BNP Paribas Group, BNP Paribas Securities Services S.K.A. Oddział w Polsce, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BNP Paribas Polska S.A., BNP Paribas Real Estate Advisory and Property Management Poland sp. z o.o. oraz podmioty grupy BNP Paribas zlokalizowane w Polsce.

4.Prawo do odprawy, o której mowa w ust. 2 ustala się na podstawie dokumentów potwierdzających okresy zatrudnienia, znajdujących się w aktach osobowych będących w dyspozycji Pracodawcy oraz dostarczonych przez Pracownika w celu ustalenia stanu faktycznego.

5.Do lat pracy, uprawniających do odprawy, o której mowa w ust. 2 wlicza się okresy przerw w zatrudnieniu, spowodowane:

a)opieką nad dzieckiem w wieku do 4 lat, a także nad dzieckiem lub innym członkiem rodziny całkowicie niezdolnym do pracy i niezdolnym do samodzielnej egzystencji (dawniej zaliczanym do I grupy inwalidów), lub na którego przysługuje zasiłek pielęgnacyjny - łącznie nie dłużej niż 6 lat,

b)odbywaniem kary pozbawienia wolności, gdy następnie w wyniku wznowienia postępowania Pracownik został uniewinniony, jak również pobytem w areszcie tymczasowym, jeżeli postępowanie karne zostało następnie umorzone z powodu braku podstaw do oskarżenia lub zapadł wyrok uniewinniający,

c)nieuzasadnionym lub niezgodnym z prawem rozwiązaniem stosunku pracy, jak również nie wydaniem w terminie lub wydaniem niewłaściwego świadectwa pracy, jeżeli Pracownikowi przyznano z tego tytułu wynagrodzenie lub odszkodowanie. W takim przypadku, wlicza się okres, za który to wynagrodzenie lub odszkodowanie przyznano.

6.Podstawę wymiaru odprawy, o której mowa w ust. 2 stanowi miesięczne wynagrodzenie zasadnicze, przysługujące w dniu nabycia prawa do odprawy, z zastrzeżeniem ust. 7.

7.Odprawa, o której mowa w ust. 2 nie może być niższa niż określona w ust 1.

8.Do lat pracy, uprawniających do odprawy, o której mowa w ust. 2 nie wlicza się okresów zatrudnienia zakończonych rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika na podstawie art. 52 Kodeksu pracy.

9.Wypłata odprawy pieniężnej w całości następuje po dostarczeniu przez Pracownika decyzji o przyznaniu emerytury lub renty lub świadczenia przedemerytalnego, w terminie wypłaty ostatniego wynagrodzenia za pracę, lub później, jeśli decyzja została dostarczona po zakończeniu stosunku pracy.

10.Wypłata odprawy, o której mowa w ust. 1 lub 2 wyczerpuje prawo do odprawy emerytalnej, rentowej lub świadczenia przedemerytalnego przysługujące Pracownikowi na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa pracy.

11. Odprawa ma charakter jednorazowy. Emeryci i renciści oraz osoby będące na zasiłku przedemerytalnym ponownie zatrudnieni, którym została już wypłacona odprawa, nie mają prawa do powtórnej odprawy.

ROZDZIAŁ V

Świadczenia związane z pracą

§ 24

1.Pracodawca obowiązany jest zapewnić Pracownikowi okulary korygujące wzrok zgodnie z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

2.Realizacja obowiązku, o którym mowa w ust. 1, następuje poprzez refundację poniesionego kosztu zakupu okularów korygujących, na podstawie przedstawionej imiennej faktury/rachunku w następujący sposób:

1)kwota refundacji nie może przekroczyć 450 zł,

2)refundacja przysługuje nie częściej niż raz na dwa lata, z zastrzeżeniem pkt 3) poniżej,

3)Pracownik może skorzystać z kolejnej refundacji przed upływem dwóch lat, gdy przedstawi zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o potrzebie zmiany okularów korygujących.

§ 25

Pracodawca jest zobowiązany zaoferować Pracownikom i członkom ich rodzin dodatkową opiekę medyczną w formie pakietów medycznych lub ubezpieczenia zdrowotnego, wykraczającą poza zakres obowiązkowych badań lekarskich wynikających z przepisów prawa pracy, na zasadach określonych w umowie zawartej przez Pracodawcę z podmiotem zewnętrznym świadczącym usługi w zakresie opieki medycznej. Zasady, zakres i wszelkie zmiany dotyczące dodatkowej opieki medycznej podlegają konsultacji z Organizacjami Związkowymi działającymi w Banku.

ROZDZIAŁ VI

Postanowienia końcowe

§ 26

1.Układ zawiera się na czas nieokreślony.

2.Integralną część Układu stanowią Załączniki.

3.Zmianę lub uzupełnienie postanowień Układu, w tym także Załączników, wprowadza się w drodze uzgodnionych przez Strony Układu protokołów dodatkowych sporządzonych na piśmie.

§ 27

1.Układ może być rozwiązany:

1)w dowolnym terminie na podstawie zgodnego oświadczenia Stron Układu,

2)z upływem okresu wypowiedzenia dokonanego przez jedną ze Stron Układu.

2.Oświadczenie Stron o rozwiązaniu Układu oraz wypowiedzenie Układu przez jedną ze Stron następuje w formie pisemnej.

3.Okres wypowiedzenia Układu wynosi trzy miesiące ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

§ 28

W sprawach nieuregulowanych w Układzie stosuje się przepisy Kodeksu pracy, ustaw, aktów wykonawczych i innych powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

§ 29

1. Pracodawca publikuje treść Układu na stronach intranetowych Banku.

2. Układ publikowany jest w formie tekstu jednolitego, uwzględniającego wszystkie zawarte protokoły dodatkowe.

§ 30

1.Traci moc Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Banku Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna, zawarty w Warszawie w dniu 19 grudnia 2005 r.

2.Układ wchodzi w życie z pierwszym dniem miesiąca następującego po dacie zarejestrowania, z tym, że nie wcześniej niż w dniu 1 lutego 2017 r.

Załącznik nr 1

do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

A.Taryfikator stanowisk oraz kategorii zaszeregowania na ścieżce specjalistycznej

Obszar

Kategoria zaszeregowania

S2

S3

S4

S5

S6

S7

 

 

 

Analityk

Starszy Analityk

 

 

Bankowość Detaliczna i Biznesowa - Bankowość Prywatna

 

 

 

Doradca Klienta

Starszy

Doradca

Klienta

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

 

 

Analityk

Starszy Analityk

 

 

Bankowość Detaliczna i Biznesowa - Bankowość Internetowa

 

 

Doradca Klienta

Starszy Doradca Klienta

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

 

 

Menedżer

 

 

 

Młodszy Doradca Klienta

Doradca Klienta

Starszy Doradca Klienta

 

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

 

 

 

 

 

 

Starszy Kasjer

 

 

 

Bankowość Detaliczna i Biznesowa - Sieć

 

 

 

 

Regionalny

Menedżer

 

sprzedaży

 

 

 

 

Menedżer

Bankowości

Biznesowej

 

 

 

Asystent

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierownik

 

 

 

 

Młodszy Analityk

Analityk

Starszy Analityk

 

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

 

 

Menedżer

Starszy

Menedżer

 

Bankowość Detaliczna

 

 

Młodszy Menedżer Produktu

Menedżer

Produktu

Starszy

Menedżer

Produktu

 

i Biznesowa - Pozostałe jednostki

 

 

Trener

Starszy Trener

 

 

 

 

 

 

Doradca

Inwestycyjny

 

 

 

 

 

Makler

 

 

 

 

 

 

Menedżer

Projektów

Biznesowych

Starszy

Menedżer

Projektów

Biznesowych

 

Bankowość Korporacyj'na - Sieć

 

 

Młodszy Doradca Klienta

Doradca Klienta

Starszy

Doradca

Klienta

 

sprzedaży

 

 

 

 

Kierownik

 

Obszar

Kategoria zaszeregowania

S2

S3

S4

S5

S6

S7

 

 

 

Młodszy Analityk

Analityk

Starszy

Analityk

 

 

 

 

Dealer

Starszy Dealer

 

 

 

 

 

Młodszy Doradca Klienta

Doradca Klienta

Starszy

Doradca

Klienta

 

Korporacyjna -

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

pozostałe jednostki

 

 

 

Menedżer

Starszy

Menedżer

 

 

 

 

Młodszy Menedżer Produktu

Menedżer

Produktu

Starszy

Menedżer

Produktu

 

 

 

 

 

Dyrektor ds.

Bankowość MSP i Agro - Sieć sprzedaży

 

 

Młodszy Doradca Klienta

Doradca Klienta

Starszy

Doradca

Klienta

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

 

 

 

 

 

Młodszy Analityk

Analityk

Starszy Analityk

 

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

Bankowość MSP i Agro - pozostałe jednostki

 

 

Młodszy Menedżer Produktu

Menedżer

Produktu

Starszy

Menedżer

Produktu

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor ds.

 

 

 

 

Menedżer

 

 

 

 

 

Młodszy Analityk

Analityk

Starszy

Analityk

 

 

 

 

Młodszy Dealer Sprzedaży

Dealer sprzedaży

Starszy Dealer sprzedaży

 

 

 

 

 

Młodszy

Ekonomista

Ekonomista

 

Bankowość CIB

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

 

Młodszy Menedżer Projektu

Menedżer Projektu

Starszy

Menedżer

Projektu

 

 

 

 

 

Młodszy Trader

Trader

 

 

 

 

 

Menedżer

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor ds.

 

 

Młodszy

Administrator

Administrator

Starszy

Administrator

Główny

Administrator

 

 

 

 

 

Architekt

Starszy

Architekt

 

Operacje i Wsparcie

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

Biznesu - IT

 

 

 

Projektant

Główny

Projektant

 

 

 

Młodszy

Programista

Programista

Starszy

Programista

 

 

 

 

 

 

 

Menedżer

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

Operacje i Wsparcie Biznesu - Operacje

 

 

Inspektor ds. nadzoru

 

 

 

 

 

 

Makler ds. usług powierniczych

 

 

 

 

 

 

Menedżer

 

 

Obszar

Kategoria zaszeregowania

S2

S3

S4

S5

S6

S7

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

 

 

Kupiec

Starszy Kupiec

Kupiec

Wiodący

 

Operacje i Wsparcie Biznesu - pozostałe jednostki

 

 

 

Menedżer Projektu

Starszy

Menedżer

Projektu

 

 

 

 

 

Kierownik

Starszy

Kierownik

 

 

 

 

 

 

Menedżer

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

Personal Finance - Operacje PF

 

 

Młodszy Menedżer

Menedżer

Starszy

Menedżer

 

 

 

 

Trener

Starszy Trener

 

 

 

 

 

 

Analityk

 

 

 

 

Doradca

 

 

 

 

 

 

 

Doradca Klienta

Starszy Doradca Klienta

 

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

 

 

Personal Finance -

 

 

 

Trener

 

 

Sprzedaż i Consumer

 

 

 

Menedżer Projektu

 

 

Finance

 

 

Przedstawiciel

Handlowy

 

 

 

 

 

 

 

Kierownik

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor ds.

 

 

 

Menedżer

 

 

 

 

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

Personal Finance -

 

 

 

Menedżer

Starszy

Menedżer

 

pozostałe jednostki

 

 

Młodszy Menedżer Produktu

Menedżer

Produktu

Starszy

Menedżer

Produktu

 

 

Młodszy

Specjalista

Specjalista

Starszy Specjalista

Ekspert

Starszy Ekspert

 

 

 

Audytor

Starszy Audytor

 

 

Młodszy Analityk

Analityk

Starszy Analityk

Główny

Analityk

 

 

 

 

Młodszy Dealer

Dealer

Starszy Dealer

 

 

 

 

 

Partner Biznesowy HR

Starszy Partner Biznesowy HR

 

 

 

 

 

Radca Prawny

Starszy Radca Prawny

 

Pozostałe obszary

 

 

 

Menedżer

Projektów

Biznesowych

 

 

 

Menedżer Projektu

 

 

 

 

Tłumacz

 

 

 

 

 

 

 

Menedżer

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor ds.

 

 

Doradca

 

 

Starszy Specjalista ds. BHP

Główny Specjalista ds. BHP

 

 

 

 

Trener

 

B. Taryfikator stanowisk oraz kategorii zaszeregowania na ścieżce menedżerskiej:

Obszar

Kategoria zaszeregowania

M2

M3

M4

M5

Bankowość Detaliczna i Biznesowa - Bankowość Prywatna

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość Detaliczna i Biznesowa - Bankowość Internetowa

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość Detaliczna i Biznesowa - pozostałe jednostki

 

Kierownik Zespołu

 

 

Kierownik

 

 

 

Koordynator

 

 

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość Detaliczna i Biznesowa -

 

Dyrektor Oddziału

 

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość Korporacyjna- Sieć sprzedaży

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość Korporacyjna- pozostałe jednostki

 

Koordynator

 

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość MSP i Agro - Sieć sprzedaży

 

Dyrektor Oddziału

 

 

 

 

 

Dyrektor

Bankowość MSP i Agro - pozostałe jednostki

 

 

 

Dyrektor

 

Kierownik Zespołu

 

 

Bankowość CIB

 

 

Koordynator

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

Dyrektor

Operacje i Wsparcie Biznesu - IT

 

Koordynator

 

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

Dyrektor

Operacje i Wsparcie Biznesu - Operacje

Koordynator

 

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Operacj'e i Wsparcie Biznesu - pozostałe jednostki

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Personal Finance - Operacje PF

Koordynator

 

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Personal Finance - Sprzedaż I Consumer Finance

Koordynator

 

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Personal Finance - pozostałe jednostki

Koordynator

 

 

 

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

Pozostałe obszary

 

Kierownik Zespołu

 

 

 

 

 

Dyrektor

C.Taryfikator stanowisk oraz kategorii zaszeregowania - CSK w Lesznie:

Obszar

Kategoria zaszeregowania

E1

E2

E3

CSK Leszno

Dozorca

Kucharz

Pomoc kuchenna

 

 

 

Specjalista

 

 

Kierownik

 

 

 

Dyrektor

Załącznik nr 2

do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

A.Tabela miesięcznych minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników Banku, zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy, z wyłączeniem pracowników zatrudnionych w Obszarze Bankowości Persona! Finance i CSK w Lesznie

Kategoria zaszeregowania - ścieżka menedżerska

Kategoria zaszeregowania - ścieżka specjalistyczna

Stawka minimalna wynagrodzenia zasadniczego

M5

 

9 000 zł

M4

S7

8 000 zł

M3

S6

5 000 zł

M2

S5

3 400 zł

 

S4

2 600 zł

S3

2 200 zł

S2

*

* minimalne wynagrodzenie za pracę ustalone na podstawie odrębnych przepisów

B.Tabela miesięcznych minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w Obszarze Bankowości Personal Finance

Kategoria zaszeregowania - ścieżka menedżerska

Kategoria zaszeregowania - ścieżka specjalistyczna

Stawka minimalna wynagrodzenia zasadniczego

M5

 

7 000 zł

M4

S7

6 000 zł

M3

S6

4 000 zł

M2

S5

3 000 zł

 

S4

2 400 zł

S3

2 200 zł

S2

*

* minimalne wynagrodzenie za pracę ustalone na podstawie odrębnych przepisów

C.Tabela miesięcznych minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w CSK Leszno.

 

Kategoria zaszeregowania

Stawka minimalna wynagrodzenia zasadniczego

E3

2 900 zł

E2

2 200 zł

E1

*

* minimalne wynagrodzenie za pracę ustalone na podstawie odrębnych przepisów

BNP_Paribas_2016 -

Data rozpoczęcia: → Nieokreślony
Data końcowa: → Nieokreślony
Sektor publiczny / prywatny: → 
Zawarta przez:
Loading...