Praca za granicą

Praca za granicą, Co należy robić, aby nie dać się oszukać

 

Wypełnij kwestionariusz pracownika i wygraj wynagrodzenie minimalne

 

Wyjazdy do pracy za granicę, choć niejednokrotnie atrakcyjne, to bywają niebezpieczne. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje  o działalności nielegalnych pośredników pracy, w tym również o pobieraniu od osób wysokich opłat nie zapewniając im miejsc pracy.

 

Co należy robić, aby nie dać się oszukać?

  1. Bardzo uważnie czytaj ogłoszenia

  2. Dokładnie sprawdzać warunki zatrudnienia

  3. Dokładnie przeczytaj umowę

  4. Sprawdzić firmę, która pośredniczy w znalezieniu pracy

  5. Sprawdź pracodawcę

Szanse w poszukiwaniu pracy wzrastają, jeśli znasz język kraju w którym chcesz podjąć pracę. Dlatego przed wyjazdem warto poświęcić chwilę na naukę języka.

Chcąc przeciwdziałać rozszerzaniu się zjawiska nielegalnego pośrednictwa pracy, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało poradnik skierowany do osób, które planują wyjechać w poszukiwaniu pracy za granicą, korzystając z usług publicznego lub niepublicznego pośrednictwa pracy oraz systemu EURES. Poradnik, który możecie państwo pobrać z naszej strony internetowej, przedstawia możliwości podejmowania legalnego zatrudnienia obywateli polskich w krajach europejskich. Obejmuje on regulacje prawne i zasady obowiązujące przy ubieganiu się o pracę oraz przedstawia sposoby poszukiwania zatrudnienia.

 

Ciekawe strony

 

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Znajdują się tu informacje o dostępie do unijnych rynków pracy, ustawodawstwie, systemie zabezpieczenia społecznego, rentach i emeryturach, świadczeniach rodzinnych i zasiłkach dla bezrobotnych w różnych krajach UE.

JobLand International. Znajdziesz tu informacje o wakatach w różnych krajach UE oraz zasadach pracy w krajach członkowskich.

 

Europejska Agencja Rekrutacyjna  Ciekawe oferty pracy.

 

Gazeta.pl  Praktyczne informacje dotyczące pracy za granicą

 

pracuj.pl Przedstawione w naszym serwisie informacje mają charakter ogólny. W indywidualnych przypadkach mogą one nie mieć zastosowania. Przed podjęciem decyzji zalecamy sięgnąć bezpośrednio do źródeł prawa lub skorzystać z pomocy specjalisty. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania podanych informacji, w szczególności jeśli okazałyby się one niedokładne lub nieaktualne.

 

 
loading...
 
Loading...