Darmowe testy zmniejszające lukę płacową

Luka płacowa jest kosztowną sprawą. Luka płacowa w wysokości 6,4 % w Polsce zmniejsza dochody kobiety przez okres 30 lat. Aby pomóc kobietom, mężczyznom i ich pracodawcom, zostały stworzone dwa testy, jeden dla pracowników, jeden dla pracodawców. Oba dają szybki wgląd, w jaki sposób można zmniejszyć lukę płacową.

Wybór branży i zawodu stanowi największą część luki płacowej. Wskazane jest, aby zachować zdolność zarabiania na bieżąco wykorzystując dodatkowe opcje szkoleniowe. Ponadto, pozostanie w jednym miejscu pracy zwiększa możliwości zarobkowe. Rezygnacja z pracy gdy planowane są dzieci bardzo utrudnia powrót do dobrze płatnej pracy kilka lat później. W praktyce kobiety z dziećmi zwykle nie tylko pracują mniej, ale mają mniej możliwości do dodatkowego szkolenia, a zatem mają mniejszą szansę na dobrą karierę. Rosnąca różnica wynika więc z połączenia wyborów. Test pracownika uwypukla te wybory zawodowe.

Test dla pracodawców obejmuje więcej aspektów prawnych. Jako pracodawca nie chciałbyś/chciałabyś być oskarżony/a o dyskryminację ze względu na płeć.
  • Jednak w jaki sposób upewnić się, że wypłacana jest równa płaca za równą pracę?
  • Jak być w zgodności z przepisami Międzynarodowej Organizacji Pracy i Unii Europejskiej?
  • Jak uniknąć molestowania seksualnego w pracy?
  • Jak uniknąć bycia posądzonym o seksizm, gdy jedna z ich pracowniczek jest w ciąży?

Test płci umieszczony w Internecie przez Twojezarobki.com i WageIndicator pomaga pracodawcom w uniknięciu kosztownych błędów i kłopotliwych sytuacji.


Test pracownika

Test pracodawców
loading...
 
Loading...